Pärnumaa Vapimärgi kavalerid

16.02.17
 

Teenetemärgi „Pärnumaa Vapimärk" kehtestamine

 

 

Jrk nr

Ees- ja perekonnanimi

 

Omistamise aeg

110

Aldin Talving

Ortopeed, ortopeedia eriala arendaja

2017
109

Tarmo Saarts

Soojusenergeetika insener, soojusenergia ettevõtte SW Energia OÜ juhatuse esimees, tegevjuht

2017
108

Tiiu Pärnits

Rahvatantsulooja, tantsujuht, käsitöömeister

2017
107

Raimu Pruul

Õpetaja, kauaaegne koolijuht

2017
106

Rein Klaassen

Kauaaegne riigiametnik

2017
105 Tõnu Endrekson

Sõudja, kahe olümpiamedali omanik

2017
104

Hans Soll

Kodanike algatusrühma „Sindi pais" loomise idee autor, asutaja ja juht, füüsikaõpetaja

2016
103

Helve Reisenbuk

Paikuse Vallavalitsuse humanitaarosakonna juhataja, abivallavanem

2016
102 Jaanus Luberg

MS Balti Trafo OÜ juht, ettevõtja

2016
101 Matti Killing

Spordijuht, sõudetreener

2016
100

Andres Metsoja

Pärnu maavanem 2010-2014

2015
99

Kaiu Kustasson

Pärnumaa Spordiliidu tegevjuht

2015
98

Feliks Kark

Näitleja, muusik, fotokunstnik

2015
97

Egon Elstein

AS Strand juhatuse liige, ettevõtluse edendaja 2015
96 Enn Raadik Maanteameti Lääne regiooni juhataja 2014
95 Hiie Martinson MTÜ Maarjakodu looja ja juht 2014
94 Mihkel Leppik Sõudetreener 2014
93 Peter Hunt Ettevõtluse edendaja 2014
92 Olaf Esna Bibliofiil, ekslibrist, anktikvaar 2014
91 Alli Tiik SA Pärnu Haigla veretalituse juhataja 2013
90 Jaan Ratnik AS Sanatoorium Tervis ja OÜ Tervise Paradiis juhatuse liige 2013
89 Jaanus Männik Surju vallavanem 2013
88 Laine Mägi näitleja, tantsupedagoog, ettevõtja 2013
87 Mercedes Merimaa Pärnu Lahe partnerluskogu tegevjuht 2013

86

Urmas Sule

SA Pärnu Haigla juhatuse esimees

2012

85

Aet Maatee

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja

2012

84

Andres Laanemets

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi direktor

2012

83

Maie Ausmeel

Varbla Vallavalitsuse sotsiaalnõunik

2012

82

Bruno Sõmeri

Kunstnik, kunstipedagoog

2011

81

Riina Müürsepp

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor

2011

80

Urmas Mägi

OÜ Fein-Elast Estonia juhataja

2011

79

Ülle Alanurm

Perearst

2011

78

Raul Peetson

OÜ Halinga tegevjuht, Halinga Vallavolikogu esimees, Kaitseliidu Korbe malevkonna pealik

2010

77

Silvia Paluoja

Ajalehe Pärnu Postimees ajakirjanik

2010

76

Toomas Kivimägi

Pärnu maavanem 1993-2009

2010

75

Heldur Hiis

C.R. Jakobsoni Talumuuseumi arendaja, direktor 1986-2009

2010

74

Aldur Vunk

Pärnu Muuseumi direktor

2009

73

Veiko Vahula

SA Pärnu Haigla juhatuse liige, ravijuht

2009

72

Elve Tamvere

Are Põhikooli õpetaja

2009

71

Ain Roost

Pärnu Teater "Endla" direktor

2009

70

Bjarne Stabæk

Norra Buskerudi maakonna ja Pärnu maakonna vahelise koostöö algataja ja eestvedaja

2008

69

Ilmar Teevet

Vändra Vallavolikogu esimees, OÜ Vändra juhatuse esimees

2008

68

Arved Soovik

AS Japs juhataja

2008

67

Peeter Somelar

Pärnu Kunstikooli rajaja, kunstnik

2008

66

Sulev Laanpere

AS Savi juhatuse liige, direktor

2008

65

Virve-Elfriide Köster

Kihnu rahvalaulik

2008

64

Hans Erik Riwen

Norra Buskerudi maakonna ja Pärnu maakonna vahelise koostöö algataja

2007

63

Ivo Aulik

AS Eston Ehitus juhataja

2007

62

Ülle Vapper

Halinga vallavanem

2007

61

Margit Kalmus

Lasterikka pere ema

2007

60

Ilmar Tõnisson

Pärnu-Jaagupi Muusikakooli puhkpilliõpetaja

2006

59

Toomas Rõhu

Tõstamaa vallavanem

2006

58

Madis Padari

OÜ Piistaoja Katsetalu juhataja

2006

57

Tor Ottar Karlsen

Norra Buskerudi maakonna maavolikogu esimees

2006

56

Eero Rändla

AS Maxit Estonia tehase Fibo ExClay direktor

2005

55

Leida Rehtla

Lavassaare vallavanem

2005

54

Jüri Jaanson

Sõudja, sõudmise olümpiahõbe

2005

53

Vello Kutsar

Vändra Alevivolikogu aseesimees, ettevõtluse arendaja

2004

52

Mati Karmin

Skulptor

2004

51

Ardo Keskküla

Häädemeeste õigeusukoguduse ülempreester

2004

50

Heiki Mägi

Pärnu Maavalitsuse majandusarenguosakonna juhataja

2004

49

Vello Muliin

AS Sanatoorium Tervis juhataja

2003

48

Aime Käärats

Paikuse Päevakeskuse juhataja

2003

47

Mati Sutt

Jõõpre Põhikooli direktor

2003

46

Toomas Voll

Lauluõpetaja, koorijuht

2003

45

Külvar Mand

SA Pärnu Haigla erakorralise meditsiiniabi teenistuse juhataja

2002

43

Evi Kukk

Surju vallavanem

2002

42

Andrus Veerpalu

Suusatamise maailmameister

2001

41

Andres Toht

Kodu-uurija

2001

40

Tarmo Kulu

Saarde vallavanem

2001

39

Kuno Erkmann

Paikuse vallavanem

2000

38

Aldo Kals

Muinsuskaitsetegelane, kodu-uurija

2000

37

Arne Link

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor

2000

36

Per Ulriksen

Buskerudi maavolikogu esimees

2000

35

Peet Maruste

Apostliku Õigeusu Tahkuranna kiriku juhatuse esimees, kodu-uurija

1999

34

Mai-Eliisabet Maiste

Teenekas pedagoog, kodu-uurija

1999

33

Mihkel Kallaste

Teenekas põllumees

1999

32

Enn Tasalain

Pärnumaa kauaaegne spordijuht

1998

31

Aksel Andrekson

Teenekas kultuuritegelane

1998

30

Siina Üksküla

Pärnu teater Endla näitleja

1998

29

Ernst Rosenstein

Pärnu-Jaagupi koguduse pastor

1998

28

Aino Lepp

Ajaloo- ja kodu-uurija

1997

27

Astrid Järvesalu

Vändra Muusikakooli asutaja ja kauaaegne direktor

1997

26

Marina Rooslaid

Kihnu saare kultuuri hoidja ja edendaja

1997

25

Peeter Tulviste

TÜ rektor, TÜ Pärnu Kolledzi idee toetaja ja teostaja

1997

24

Mark Soosaar

Filmimees, rahvusvahelise visuaalse antropoloogia festivali korraldaja

1996

23

Karl Kübar

Buskerudi ja Pärnu maakonna sõprussuhete vahendaja

1996

22

Gustav Maarand

Mihkli koguduse õpetaja

1996

21

Peeter Sõrmus

Teenekas pedagoog ja koolijuht

1996

20

Enda Kallas

Teenekas pedagoog, rahvaluulekoguja

1996

19

Arnold Michelis

Kultuuritegelane

1995

18

Eduard Ots

Skautmaster

1995

17

Jüri Kask

Tori Kihekonna Muinsuskaitse Seltsi esimees

1995

16

Virve Andrekson

Teenekas pedagoog

1995

15

Rein Kirs

Pärnu maavanem 1982-1993

1994

14

Otto Juhansoo

Spordiveteran

1994

13

Elmar Salumaa

Teoloogia doktor, professor

1994

12

Harald Nugiseks

"Rüütliristi" kavaler

1994

11

Helgi Sildever

Ans "Linnutaja" kunst. juht

1994

10

Georg Tamm

Vabadussõja veteran

1993

9

Anton Peetersoo

Vabadussõja veteran

1993

8

August Männasalu

Vabadussõja veteran

1993

7

Jaagup Loosalu

Vabadussõja veteran

1993

6

Juhan Liitmaa

Vabadussõja veteran

1993

5

Karl Laasme

Vabadussõja veteran

1993

4

Sergei Joaveski

Vabadussõja veteran

1993

3

Jaan Hanson

Vabadussõja veteran

1993

2

Rudolf Glück

Vabadussõja veteran

1993

1

Paul Eha

Vabadussõja veteran

1993