« Tagasi

Pärnumaal Paikusel 23. juunil toimub maakaitsepäev ja võidutule jagamine

Austatud omavalitsusjuhid!

 

23 juunil toimub võidupüha paraad Rakveres, kust Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid  läkitab igasse maakonda võidutule.

Võidutule toovad meie maakonda Pärnumaa maleva kaitseliitlased.

Tuli jõuab Pärnumaale Paikuse valda Reiu Puhkekeskuse juurde orienteeruvalt kell 16.15.

Samal päeval alates kella 13.00 toimub seal ka Pärnumaa maakaitsepäev!

 

Head linna- ja vallajuhid!

 

Kuna haldusreform ja riigireform  on toimunud ja toimumas võib öelda, et sellisel kujul maakaitsepäev ja võidutule jagamine toimub maakonnas viimast korda.

 

Mul on heameel kutsuda Teid aktiivselt osalema Pärnumaal Paikusel  toimuval maakaitsepäeval ja  võidutule jagamisel. Viige see tuli palun oma koduvaldadesse ja linnadesse ning süüdake  jaanituled.

Kui, aga jaanituli on omavalitsuses juba selleks ajaks toimunud, kutsun Teid ülesse viima võidutuld vabadussõjas langenute mälestusmärkide juurde mälestamaks neid ,kes meile vabaduse tõid, või siis vallamaja ja linnavalitsuse hoone  juurde,

mille juurest  kodanikud saavad ise võtta võidutuld ja süüdata omad jaanilõkked!  

Kohapeal on ülesse rivistatud kaitseliidu Pärnumaa maleva kaitseliitlased, mängib kaitseliidu orkester.

 

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landeswehri üle 23. juunil 1919.

Tähistame oma esivanemate suurimat võitu üheskoos, Eesti Vabariigi sünnilinnas ja maakonnas!

 

Anname üheskoos oma inimestele võimaluse saada osa  Eesti Vabariigi ühest tähtsamast tähtpäevast ja seda  mitte ainult telerite kaudu, vaid võttes presidendi poolt teele läkitatud võidutuld oma koduvallas ja süüdates meie esivanemate mälestuseks ja tänutäheks jaanilõkked!

 

Lugupidamisega

 

Kalev Kaljuste

Maavanem

Pärnu Maavalitsus